چین وعده داده است پس از آنکه قیمت 200 میلیارد دلار کاهش یافت، چین را مجبور به عقب نشینی کرد

چین وعده داده است پس از آنکه قیمت 200 میلیارد دلار کاهش یافت، چین را مجبور به عقب نشینی کرد

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© بلومبرگ. دانش آموزان کالج گمرک گوانگجو در روز سه شنبه، 10 جولای 2018، در یک پلتفورم دیدنی مشغول تماشای بندرگاه عمیق آب Yangshan در شانگهای چین هستند. عکاس: Qilai Shen / Bloomberg© بلومبرگ. دانش آموزان کالج گمرک گوانگجو در روز سه شنبه، 10 جولای 2018، در یک پلتفورم دیدنی مشغول تماشای بندرگاه عمیق آب Yangshan در شانگهای چین هستند. عکاس: Qilai Shen / Bloomberg

(بلومبرگ) – چین قول داد که پس از آنکه دولت ترامپ اعلام کرد که 10 درصد تعرفه را در حدود 200 میلیارد دلار در کالاهای چینی در هفته آینده و بیش از دو برابر میزان در سال 2019 تحمیل خواهد کرد.

بیانیه وزارت بازرگانی اقدامات خاصی را ذکر نکرده است، هرچند چین قبلا گفته است که با هزینه های 60 میلیارد دلاری کالاهای آمریکایی مقابله خواهد کرد. در صورتي كه پكن تلاش كند، آمريكا بلافاصله تعرفه هاي بيشتري را در حدود 267 ميليارد دلار واردات چين خواهد كرد.

فنگ Xinghai، معاون کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین، در جلسه هیئت مدیره انجمن جهانی تجارت در تیانجین گفت که چین تاکتیک های تجاری Trump تحت فشار قرار نمی گیرد و قدرت اقتصادی را مورد بحث قرار می دهد. در حالی که وی درمورد افزایش تولید ناخالص داخلی چین در حدود 0.7 درصد، پیش بینی کرد که اگر ایالات متحده به تعرفه های صادرات چین به ایالات متحده ادامه دهد، Fang همچنین اظهار داشت که او اعتماد به نفس دارد که روابط بین دو کشور می تواند عادی شود و می گوید که هر دو طرف می توانند مذاکره کنند بر اساس یکسان.

او گفت: “این امر برای اقتصاد ایالات متحده مناسب است تا روابط خوبی با چین داشته باشد و برای سایر کشورهای جهان مفید باشد.” “رئیس جمهور ترامپ، همانطور که در امور کره شمالی نشان داده شده است، قادر به خود بسیار سریع است. من فکر می کنم باید این را در نظر بگیریم. ”

جنگ تجاری در چین تاثیر می گذارد

طبق گفته دو مقام ارشد دولتي که خبرنگاران را به خبرنگاران گزارش دادند، اداره ترامپ آمريکايي فرصت شان را براي تنظيم و بررسي زنجيره هاي عرضه زنجيره اي فراهم مي کند با تاکيد بر افزايش تعرفه تا 25 ژانويه براي 25000000 محصول چيني دوشنبه 10 درصد تعرفه در تاریخ 24 سپتامبر اعمال خواهد شد.

ترامپ گفت: “ماه ها، ما از چین خواسته ایم که این شیوه های ناعادلانه را تغییر دهیم و رفتار عادلانه و متقابل را به شرکت های آمریکایی تحمیل کنیم.” “ما در مورد نوع تغییراتی که باید انجام شود بسیار واضح شده ایم و ما هر فرصتی را برای برخورد با ما نسبت به دیگران به چین داده ایم. اما، تا کنون، چین تمایلی به تغییر شیوه های خود نداشته است. ”

ساعتهای هوشمند، پلیس

ساعتهای هوشمند و دستگاههای بلوتوث از فهرست تعرفه، همراه با کلاه دوچرخه، صندلی های بلند، صندلی های ماشین کودک، مهد کودک و برخی مواد شیمیایی صنعتی حذف شدند. به گفته یکی از مقامات، آنها از میان 300 خطوط تعرفه ای از لیست هدف اولیه منتشر شده در ماه ژوئیه حذف شدند. مقامات گفتند هیچ موردی اضافه نشده است.

ترامپ همچنان به افزایش فشار بر پکن می پردازد تا شیوه های تجاری خود را تغییر دهد حتی در حالی که ایده مذاکرات را شناور می کند. رهبران کسب و کار هشدار می دهند که استراتژی های بلند پایه می توانند زنجیره های عرضه خود را افزایش دهند و هزینه ها را افزایش دهند، زیرا اقتصاددانان نگرانی می دهند که تاکتیک های Trump می توانند گسترده ترین رشد جهانی در سال را از بین ببرند.

اتاق بازرگانی ایالات متحده، خرده فروشان، گروه های کشاورزی و برخی از اعضای حزب جمهوریخواه تروپ خود در مقابل مبارزات انتخاباتی خود، مخالفت کرده اند. همچنین مشاوران خود را در میان چین ها مانند نماینده تجاری ایالات متحده رابرت لایتیزر و وزیر خزانه داری استیون منوچین، یکی از بانکداران سابق وال استریت که به دنبال توافق تجاری هستند، تقسیم می کنند.

روفوس یراسا، رئیس شورای تجارت خارجی ملی، گفت: “به نظر می رسد که دولت به برخی نگرانی های صنعت پاسخ داده است، اما برای بسیاری از کسب و کارهای آمریکایی و مصرف کنندگان این هنوز نشان دهنده شتاب سریع هزینه ها و عدم اطمینان بسیار است.” “کسب و کار از عدم اطمینان متنفر است. آنها ترجیح می دهند رابطه تجاری نامناسب از این هرج و مرج داشته باشند. ”

دولت اوایل ماه جاری این ایده مذاکرات به رهبری مونچین را به نمایش گذاشت، و لیو او انتظار داشت که هیئت پکن را رهبری کند.

ویلیام زریت، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در چین، گفت: “بهترین راه پیش رو بازپس گیری قریب الوقوع در مذاکرات نتایجی است.” ویلیام زریت، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در چین، در بیانیه ای گفت: “با این وجود، شرکت های آمریکایی چین در طول سال ها با نگرانی های واقعی و مشروع مواجه هستند. بنابراین هر گونه بحث در آینده باید بر مبنای رفتار منصفانه و متقابل باشد و نیاز به اصلاحات ساختاری پایدار را مورد توجه قرار دهد. ”

مصرف کنندگان آمریکایی با آخرین تقوایی که افزایش تعرفه ها را دارند، می توانند هزینه کالاهای روزمره را احساس کنند. این امر واردات چینی را با توجه به تعرفه های اضافه شده به 250 میلیارد دلار، تقریبا نیمی از کالاهای چین را به ایالات متحده در سال گذشته به ارمغان می آورد. دولت ترامپ در ماه ژوئیه و اوت در حال حاضر 25 درصد تعرفه ها را به مبلغ 50 میلیارد دلار برای کالاهای چینی اعمال کرده است که باعث تلافی واکنشی شدید شده است.

تعرفه های اضافی بر روی 267 میلیارد دلار از واردات از چین، مجموع تجمعی را فراتر از میزان کالاهای خریداری شده ایالات متحده از کشور آسیا در سال گذشته افزایش می دهد.

مقامات منطقه در مورد تاثیر جنگ تجاری هشدار دادند. وزیر دارایی ژاپن، تارو آسو گفت که این امر بر کشورهای دیگر تاثیر خواهد گذاشت، در حالی که بانک مرکزی استرالیا هشدار داد که “تنش های قابل توجهی در اطراف سیاست تجاری” یک خطر “خطرناک برای چشم انداز جهانی است.

کار کردن

ترامپ به روزنامه نگاران پیش از این در روز دوشنبه گفت: این تصور است که پکن می خواهد درباره یک معامله صحبت کند، و او فکر می کند “این کار بسیار با چین انجام خواهد شد.”

مقامات از هر دو کشور چهار بار برای مذاکرات رسمی دیدار کرده اند، اخیرا در ماه اوت، زمانی که معاون وزارت خزانه داری امور بین الملل، دیوید مالپس، مذاکرات را در واشنگتن با وانگ شونو معاون وزیر چینی برگزار کرد.

لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید، نشان داده است که ترامپ می تواند مایل باشد با چهره به چهره با XI روبرو شود تا تنش های تجاری در مجمع عمومی سازمان ملل در اوایل ماه جاری یا در اجلاس سران گروه 20 رهبران در آرژانتین از نوامبر 30 دسامبر 1

کاخ سفید در پی فشار به پکن برای کاهش مازاد تجاری خود با ایالات متحده و حفظ حقوق مالکیت معنوی شرکت های آمریکایی است که گفته می شود در چین مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

دولت لیست کالاها را که پس از یک دوره تفسیر و جلسات عمومی در ماه گذشته رخ داده است، تحت تعرفه ها قرار می دهد.

“پیتر ماندلسون، وزیر تجارت پیشین اروپا، به تلویزیون بلومبرگ گفت:” ما به آبهای کاملا خائنانه نگاه می کنیم که می تواند اعتماد اقتصادی جهانی را به میزان قابل توجهی بی ثبات سازد و رکود اقتصادی را تهدید کند. ” “این ها اکنون بسیار مهم است.”

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.